dorsalgie

Diverse

Postata de cristina1971 cu 12 ani in urma.

Aş vrea să ştiu ce exerciţii , mişcări NU sunt permise în cazul dorsalgiilor şi al discopatiilor lombare. Acasă fac gimnastică - de întreţinere- însă după un episod urât în care am rămas înţepenită de spate îmi este teamă să mai fac toate mişcările. Am 40 de ani şi serviciul presupune birou , calculator , 8 ore pe zi. Mulţumesc.

Raspunsuri (1)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Aceste sfaturi si program de recuperare vi le pot oferi numai medicul care va cunoaste modificarile coloanei vertebrale si kimioterapeutul .