Doar febra..

Diverse

Postata de LiviuN cu 8 ani in urma.

Buna ziua! Numele meu este Liviu, am aproape 18 ani si acum doua zile am inceput sa simt o usturime in gat dimineata si seara au inceput si frisoanele urmate de febra(nu stiu ce temperatura). dimineata urmatoare m-am trezit fleasca,slabit,fara pofta de mancare etc.Farmacistul mi-a dat Modafen raceala si gripa si am luat trei.Dupa ce trecea efectul pastilei revenea febra transpiratii abundente toata ziua.Asta fiind ieri.Noaptea trecuta din nou transpiratie abundenta.Astazi de dimineata m-am simtit mai bine si am mai luat un nurofen raceala si gripa si febra nu am mai reaparut deocamdata dar am inceput sa tusesc.Mentionez ca nu am avut alte simptome in afara de cele provocate de febra.Ce ar putea fi? Multumesc.

Raspunsuri (1)

FreeStyle11

acum 8 ani

Parintii tai au vorbit cu medicul de familie? sper ca nu ai luat de capul tau nimic.Nu e nimic grav decat o raceala de sezon, continua sa iei modafen, pastile pt durere in gat si tuse, stai in casa la caldura, va trece oricum de la sine.Au trecut 2 zile mai poate dura 4-5 zile, dupa care deja esti mult mai bine, insa virusii pot disparea mai tarziu, insa simptomele neplacute dispar inainte.