diversificare

Diverse

Postata de lucagabriel cu 12 ani in urma.

Buna ziua am un copilas de 9 luni, nascut prematur la 29 de saptamani si-a revenit favorabil acum... am inceput de ceva vreme sa-i dau suculet de portocale supa de legume si carne de pui cereale fara gluten...mere rase problema este ca nu se satura pe parcursul zilei.Mentionez ca este alaptat artificial . Ce ii mai pot include in meniu pentru a se satura si daca se poate un program de alimentatie sau care alimente are voie si care nu?.Va multumesc.

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar trebui introdus in alimentatie si preparate semisolide (pireu de legume, orez, gris, galbenus de ou). pentru a va actualiza alimentatia copilului ar fi bine sa consultati medicul de familie, ce poate propune un plan de diversificare al alimentatiei, corespunzator varstei copilului.

lucagabriel

acum 12 ani

Am incercat sa-i dau pireu de legume dar refuza da afara nu ii place. O sa insist si o sa consultam cat se poate de curand medicul.Multumesc frumos.