discomfort in git

Diverse

Postata de nat1991 cu 11 ani in urma.

de mai bine de un an simt un discomfort in git in ultimul timp ma deranjeaza mai tare , simptomele pe care le prezit sunt : simt nişte noduri in git care nu se duc cu nimic, daca in cep a scuipa pot sa nu ma opresc toata ziua , deci sunt continui ... İnghit fara nici o problema nu am dureri interioare cind ma enervez simt nişte dureri exterioare de parca mar stringe cineva de git ,şi dupa masa de la prinz sau cina simt nişte greturi . Precizez ca am 21 ani şi nu sunt fumotoare nici consumatoare de alcool. Pot fi disfunctii ale glandei teroide? Va rog sa mai dati un sfat , nu ştiu nici la ce medic sa merg . Va multumes!

Raspunsuri (3)

Sigada

acum 11 ani

Buna ziua

Acea senzatie de "nod in gat" poate fie semnala prezenta unei afectiuni a glandei tiroide, ceea ce se poate afla prin analize de sange a marketilor tiropidieni. Daca totul este in regula cu glanda tiroida, atunci acelea sunt simptomele atacului de panica/depresiei de intensitate moderata si este recomandata psihoterapia, tratamente homeopate si/sau acupunctura.

Daca este vorba de depresie, va recomand sa evitati ca se poate medicamentele alnxiolitice / antidepresive din cauza efectelor secundare.

Sanatate multa!

nat1991

acum 11 ani

Va multumesc frumos.

olga

acum 11 ani

salut,acum 10 luni miam scos amigdalele,pina in prezent nu am avut nici un discomfort dar de vo 2 zile simt mica durere in partea dreapta,parca as avea un mic bob care ma deranjeaza,chiar cind bag degetul se simte...varog sa ma ajutati cu un sfat,ce poate fi?