DIN CE IN CE MAI GREU

Diverse

Postata de ABC-79 cu 13 ani in urma.

Am 32 de ani si din cauza nastere grele am un handicap fizic gradul intai. Am probleme mari cu urinarea, aceia ca ma relaxez numa pe wc si odata cu trecerea anilor nevoia de urinare e tot mai deasa si nu tot timpul pot ajunge la toaleta imediat. In special vara este foarte greu cand consum multa apa si ma cer din ora in ora la toaleta si noaptea cand simnt vezica plina si mama doarme adanc, e groaznic. Am incercat cu scutece, dar se uda patul ca la barbati e mai dificil. Asta vara am in statiune la Felix si pe tren am avut scutec. Muream de durere si nu putem urina pana n-am ajuns sa stau pe wc si altadata simnt ca ma scap. Ce metoda sa aplic, ca sa-mi fie mai usor/?

Raspunsuri (1)

ABC-79

acum 13 ani

De vreo luna, diminata simtiam senzitia de umed, dar ma pipaiam si nu gaseam nimic. Astazi stand la pc, mi-a venit sa urinez, dar nu m-am dus pe loc si stand asa simnt umed si am aflat ca pierd putina urina fara sa simnt, ne-ac***a nicioadata pierderi de urina. Oare sa fie inceputul problemelor?