DICLOFENAC, crema

Diverse

Postata de dana144152570 cu 12 ani in urma.

SANT INSARCINATA SI AS DORII SA STIU DACA ESTE BINE PENTRU SARCINA SA MA UNG CU CREMA DICLOFENAC LA PICIOR IMPOTRIVA DURERII?

Raspunsuri (1)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

din informatiile gasite in prospect, diclofenacul crema trebuie evitat pe cat posibil in primele 6 luni de sarcina iar apoi este contraindicat total in ultimul trimestru de sarcina datorita efectelor adverse asupra fatului.
mai multe detalii puteti gasi in acest prospect: http://www.farmaciiledona.ro/produse/diclofenac-1-ung-50g-mark-I32303.pdf
totusi, ne-ati putea scrie despre ce dureri este vorba, ce anume ati patit la picior?

va urez o zi buna