diaree

Diverse

Postata de cristina alexandra1 cu 10 ani in urma.

Buna ziua.Sunt disperata si caut ajutor.Am 25 de ani.De 3 luni si ceva trec prin momente cand am diaree destul de des,de o luna mi-am mai revenit putin dar dimineata am mici dureri abdominale pana am scaun si este putin sticlos,nu am sange in scaun iar medicul de familie a spus ca este posibil sa am colon iritabil,ce imi sugerati?Va multumesc din suflet.

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este indicat sa consultati medicul gastroenterolog pentru investigatii: buletin de analize, ecografie abdominala, examen coproparazitologic si coproculturi, colonoscopie. Trebuie exclusa cauza infectioasa si inflamatorie intestinala.

loredana

acum 10 ani

si eu am patit la fel si e de la fiere si ficat mam lasat de cafea ca miera rau de la ea si acu incep un tratament cu L-Arginine una pe zi si complexu B sanatate multa

monica

acum 10 ani

E f posibil sa fie paraziti intestinali. Fa analize la scaun si la sange, se va vedea acolo. Daca intr-adevar e giardia, revino si-ti voi spune cum am scapat eu in 5 zile dupa ce m-am chinuit un an de zile. Sanatate!