diaree

Diverse

Postata de teeo_223 cu 14 ani in urma.

salut...am si eu o problema care nu am reusit sa o rezolv. dupa mananc, la 10-15 minute ma doare burta si am crampe,iar pana nu ma duc la toaleta, nu ma calmez,asta dureaza cam de 4-5 ani,periodic pe tot parcursul anului timp de 2-3-4 saptamani. am fost la medic, mi am facut tot felul de analize si nimic. iar de cateva luni am si o durere in partea dreapta a abdomenului si a toracelui foarte stresanta. ce pot avea? spuneti-mi unde sa ma duc? ce analize sa mi fac? ce tratament (regim........) si de la o vreme ,daca beau un pahar de vin,fumez o tigare sau beau o cafea,trebuie sa fiu langa toaleta...... VA ROG SA MA AJUTATI CU UN SFAT!!

Raspunsuri (3)

Adrienne

acum 14 ani

Ai facut o colonoscopie ?

Iuli

acum 14 ani

Din cate stiu, este colon iritabil si este pe baza nervoasa. Elimina stresul, incearca sa nu te mai gandesc ca atunci cand mananci iti va veni sa mergi la toaleta imediat. Incearca asa, daca zici ca nu e nimic fizic. Stiu pe cineva care a avut aceeasi problema.

sabina

acum 13 ani

Mama avea problema asta. Destul de stanjenitoare ce e drept. Stiu ca ea a luat Biotics si se simtea mult mai bine. Din cate am inteles este destul de eficient in tratarea diareelor, plus ca ajuta si la imunitate si amelioreaza si sindromul colonuluio iritabil.