diaree dupa masa

Diverse

Postata de r0bert86 cu 9 ani in urma.

Buna ziua,ma numesc robert am 28 de ani,pana acuma un si jumatate nu am avut probleme de sanatate,dar brusc a inceput o durere in partea dreapta sub coaste,am fost la medicul de familie care mia spus ca am bila lenesa,am luat colebil si totul s-a rezolvat,dupa 2 3 luni a inceput chinul,adica diareea,am observat ca de la anumite alimente pe care le consum apare brusc si diareea,in general de la conservele de fasole,prajeli,mezeluri si unele produse lactate.Beau cafea,alcool ocazional si nu am treaba,traiesc si intr-un mediu stresant.Mentionez nu am crampe abdominale dupa scaun doar inainte,nu am sange in scaun.nu am scazut in greutate.Intreb pt ca o cunostinta m-a speriat ca am simptome de cancer de colon,si m-am cam speriat si as vrea sa evit doctorul.

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Simptomele sugereaza un sindrom de intestin iritabil. Este bine sa consultati medicul gastroenterolog pentru evaluare si tratament adecvat.

Medic.Fares

acum 9 ani

Buna ziua.Va recomand 2 produse naturiste realizate din plante medicinale.Capsulele Colon sanatos sunt eficiente in sindromul colonului iritabil iar capsulele Vezica biliara lenta.Este recomandat sa realizati un consult la un cabinet de fitoterapie pentru a primi indrumarile adecvate si tratamentul corect.Multa sanatate!

r0bert86

acum 9 ani

Va multumesc mult pt raspunsuri.Voi urma sfaturile pe care mi le-ati spus,la urma urmei sanatatea e mai presus de orice.