diabetul sau minciuna influenteaza sexul??

Diverse

Postata de memet_ela cu 12 ani in urma.

dupa 40 de ani daca are diabet un barbat nu mai face sex??

Raspunsuri (6)

Lorenaa

acum 12 ani

O mare parte a diabeticilor au probleme de erecţie într-o anumita etapa a bolii lor. Diabetul influenţeaza venele si nervii din diferite parti ale corpului, de aceea, diabetul are o influenta hotaratoare asupra erectiei. In cazul în care apar astfel de dificultati, e bine ca diabeticul sa consulte doctorul, care il poate ajuta în găsirea rezolvari problemei . Sanatate

memet_ela

acum 12 ani

multumesc mult si sper sa fie aceasta cauza si sa se rezolve

memet_ela

acum 12 ani

multumesc mult sa cred ca asta este sa mearga la doctor

google

acum 12 ani

Viata sexuala a barbatilor diabetici
Sus

Impotenta. Aproape jumatate dintre barbatii cu diabet devin impotenti.
Principalele cauze sunt:
- Distrugerea nervilor de la nivelul penisului
- Distrugerea vaselor de sange de la nivelul penisului
- Controlul deficitar al nivelurilor glucozei din sange

Impotenta fizica, de regula, se dezvolta greu, dar, odata aparuta, se agraveaza foarte repede. Simptomele includ un penis mai putin rigid si erectii tot mai rare. In cele din urma, erectiile vor disparea.
Cea mai buna metoda pentru evitarea impotentei este mentinerea sub control a nivelurilor glucozei din sange. Exista multe tratamente impotriva impotentei fizice.

kissme

acum 12 ani

nu te mai doreste

memet_ela

acum 12 ani

mersi