Dezlipirea de retina

Diverse

Postata de ghighiloi cu 13 ani in urma.

Ce se poate face daca dupa o operatie de dezlipire de retina nu mai vezi, nici macar ca innainte?

Raspunsuri (4)

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Iuli

acum 13 ani

La cat timp de la dezlipire ati fost operat? Si cat timp a trecut de la operatia.

ionut

acum 12 ani

au fost si alte probleme cred eu ca stiu persoane care sau operat de deslipire de retina si la o perioada lunga dupa ce a aflat si acum vede bine....si bineinteles ca are si ochelari...dar a iesit bine din asta...mai fa controale la ochi din clinica din oradea eu am facut transplant de cornee si a iesit bine dar am avut retina atinsa si din cauza asta nu vad bine. Bafta incontinuare

Marin nicoleta

acum 8 ani

Buna ziua am si eu o intrebare .... fetita mea sa nascut prematura si a stat la incubator 3 luni jumate ,la 2 luni am fost trimisi cu fetita la bucuresti la oftalmologie acolo mea zis ca va orbi dar am putea incerca cu injectia cu Avastin dupa injectie ochiul drept sa salvat ramanand cu retinopatie de prematuritete si stangul deslipire de retina partiala exista vreo operatie pt a fi bn si pt a vedea normal???