despre Desorelle

Diverse

Postata de mayb_e cu 12 ani in urma.

Ce fel de anticeonceptionale is Desorelle ? Adica stiu ca sunt de mai multe feluri ,combinate, simple .etc. Vreau sa stiu daca de exemplu uit sa iau la ora 15, si le iau la 17 ,e vreo problema ,ca stiu ca unele se pot lua si in urmatoarele ore daca ai uitat .

Raspunsuri (1)

google

acum 12 ani

Citeste prospectul. In prospect scrie clar: '''''''' Daca ati uitat sa luati comprimatul filmat la ora obisnuita, trebuie sa-l luati in urmatoarele 12 ore. Luati urmatorul comprimat filmat la ora obisnuita. Daca au trecut mai mult de 12 ore, eficacitatea contraceptivului oral poate fi diminuata, de aceea comprimatul filmat uitat trebuie luat cat mai curand posibil. Urmatorul comprimat filmat trebuie luat la ora obisnuita si trebuie folosite metode contraceptive suplimentare in urmatoarele 7 zile.''''''''