despre anticonceptionale

Diverse

Postata de allessia cu 13 ani in urma.

am terminat blisterul de anticonceptionale saptamina trecuta marti acum sunt in perioada de pauza de fapt am terminat aceasta perioada de pauza si din aceasta seara ar trebui sa incep din nou sa iau numai ca nu am mai gasit Logest si am Marvelon 21 si nu stiu cum sa fac sa incep sa le iau din seara asta sau sa astept pina la urmaqtorul ciclu ca sa le iau din prima zi?

Raspunsuri (1)

ina

acum 13 ani

In prospect scrie ca: in momentul in care se face trecerea de la alt tip de contraceptiv la marvelor, administrarea incepe in prima zi a menstruatiei. Asa ca ar fi mai bine sa faci pauza luna aceasta.