despre anticonceptionale

Diverse

Postata de allessia cu 13 ani in urma.

am luat pina acum anticonceptionale Logest timp de 5 luni si le-am terminat eu sunt in Italia si aici nu se gaseste Logest aceste anticonceptionale au un nr mic de hormoni si m-am impacat f bine cu ele ce anticonceptionale pot sa i-au in continoare care sa aiba acelasi nr de hormoni ca Logest de 0,01mg pt ca Logest nu exista in Italia?Va rog mult sa ma ajutati.Va multumesc

Raspunsuri (6)

ADELINA

acum 13 ani

ESTE ADEVARAT CA LA 39 DE ANI NU MAI POT LUA NICI UN FEL DE ANTICONCEPTIONALE?????????

Iuli

acum 13 ani

Adelina: da. Nu se recomanda femeilor peste 35 de ani, dar nu vad de ce nu ai folosi sterilet sau prezervativ.

annemary1115

acum 13 ani

parerea mea ar fi sa consulti un medic pt ca anticonceptionalele in afara de faptul ca te protejeaza de o sarcina au f. multe efecte adverse.un exemplu concret as fi eu care dupa 6luni de marvelon,la indicatia medicului si controale regulate la care mi se spunea ca totul e in regula, in acelasi timp simtindu-ma foarte bine pt ca le luam pt reglarea ciclului,am facut o hemoragie de toata frumusetea si rezultatul:uter polifibromatos cu 3 noduli cel mai mare de7cm.acum dupa lungi chinuri cu diphereline mi s-a redus cel mare dar mi-au crescut ceilalti2 mici si tot la indicatia medicului urmez cu logest.ce parere ai despre logest?

allessia

acum 13 ani

eu cu logest m-am simtit f bine nu am avut niciodata probleme mai ales ca au un nr f mic de hormoni,le-am folosit timp de 6luni numai ca acum le-am terminat si problema e ca aici in italia nu am gasit logest si a trebuit sa le inlocuiesc am gasit ceva asemanator adica cu acelasi nr de hormoni acestea se numesc harmonet nu stiu cum sunt pt ca deocamdata e prima luna de cind le iau sper sa-mi fie bine si cu ele,parerea mea e sa incerci cu logest pt ca sunt bune sper sa-ti fie bine cu ele si tie.Iti doresc multa sanatate.

loredana

acum 10 ani

milvane sunt care inlocuiesc logestul .

loredana

acum 10 ani

si eu am fost in italia si am luat anticonteptionalele milvane , apoi am venit in romania si nu le-am, gasit si am luat logest , deci ptr tn invers ..incearca milvane sunt ff bune , pa pa.