desorelle

Diverse

Postata de mayb_e cu 12 ani in urma.

Trebuie sa incep de maine sa iau pilule contraceptive ,dar am cateva nelamuriri. Cand nu mai vreau sa iau cum fac , trebuie sa astept sa le termin toate (alea 21) de luat ?
Pot sa iau pauze ?
Voi cele care ati luat ,ati avut multe efecte secundare ?

Raspunsuri (3)

vali

acum 12 ani

Buna ...ai mare grija cu aceste pilule contraceptive ..deoarece fica mea a folosit si a avut anumite reactii adverse..

mayb_e

acum 12 ani

buna , eu pentru cosuri trebuie sa le iau ..sper ca n-o sa am vreo problema cu ele. Fiica ta le-a folosit pentru cv problema?

vali

acum 12 ani

Buna .fetei mele ia recomandat medicul ginecolog pt ciclu neregulat.ciclul sa reglat nu mai venea cu dureri in schimb ia dat peste cap tot organismul. Este un an de cind nu le mai ia si inca nu i sa reglat organismul.Acum a apelat la un medic homeopat si se simte mult mai bine...Multa sanatate..