Dereglare sau sarcină?

Diverse

Postata de Utilizator11548191151 cu 5 ani in urma.

Bună.Am şi eu o întrebare care mă macină de ceva vreme şi nu am avut curajul să o spun,până acum.Nu stiu dacă este o dereglare a menstruației sau dacă-s însărcinată.Luna aceasta nu mi-a apărut menstruația şi sunt foarte stresată deorece(după calculele mele)ar fii trebuit să îmi vie de mult.Vreau să subliniez faptul că am întreținut relații sexuale fără protecție(dar nu a ejaculat înăuntru).Iar ultima dată când mi-a venit menstruația a fost pe data de 10 Dec.2018.Mi-am adus aminte că pe 11 Ian. mi-a curs puțin sânge(foarte puțin) oare doar atât să îmi fi fost menstruația?De obicei mă ține 7 zile pline.Iar atunci a fost o seara şi foarte puțin.Aştept răspuns.Vă mulțumesc.

Raspunsuri (1)

Andra Aprodu

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/primele-semne-care-anunta-sarcina_16006