Dependeta Masturbare

Diverse

Postata de membru271283 cu 9 ani in urma.

Buna. Am 14 ani ma numesc Andrei si de un an ma masturbez des adica in fiecare zi . Va rog frumos daca ati putea sa-mi ziceti daca masturbarea afecteaza grav sanatati si daca ati putea sa-mi spuneti cum sa scap de ea si cateodata imi pierd memoria unele cuvinte le uit........ Multumesc

Raspunsuri (3)

Carmen

acum 9 ani

Evident ca dauneaza, si fizic si psihic. Vezi ca au mai postat si altii pe acelasi subiect si carora li s-a defectat "jucaria" de la atata abuz. Incearca sa te controlezi ca de-aia avem ratiune. Nu suntem precum cainii care isi ling mereu fundul.

Smaria

acum 9 ani

ce p***ae. Nu dauneaza deloc, iti mananca doar timpul. Esti la o varsta la care masturbarea este absolut naturala si face parte din procesul de a te descoperi pe tine insuti. Nu te ingrijora, nu dauneaza.

acum 7 ani

Consensul medicilor si al psihologilor este ca masturbarea este un comportament normal si sanatos.