Dependenta de dulce

Diverse

Postata de deeanicol06 cu 9 ani in urma.

Acum 2 ani am tinut dieta (m-am infometat) prin care am slabit 4 kg si care a fost urmata de consumul excesiv de alimente care mi-a adus cele 4 kg inapoi + inca 7 kg.
Problema este acum ca sunt dependenta de dulciuri. Mananc o singura masa/zi iar restul zilei numai dulciuri.
Si mai este o problema : ma gandesc mult la mancare, si imi doresc din ce in ce mai mult.
Imi este frica ca o sa dau in diabet daca mai continui asa. Inainte de dieta nu aveam probleme cu alimentatia si nu dadeam asa mult importanta, adica cand imi era foame,mancam mancare, iar dulciurile erau in plus,cand imi era pofta.

Raspunsuri (1)

Medic.Fares

acum 9 ani

Buna ziua.va recomand 2 remedii naturale care va pot ajuta atat pentru apetitul crescut cat si pentru pofta crescuta de dulce.Capsulele Silueta perfecta Controlul apetitului, reduce pofta de mancare, confera satietate si stimuleaza peristaltismul intestinal.Se administreaza cate o capsula inainte de masa cu o jumatate de ora.Capsulele Antidulce se administreaza cate 1 comprimat supt încet de 3 ori pe zi, înainte de masă.Au efect de a suprima senzatia de dulce si a reduce apetitul.Se pot administra cate 2-3 luni.