Deja-vu

Diverse

Postata de Jah cu 10 ani in urma.

Buna ziua, cam de o saptamana de zile, am senzatia de deja-vu incontinuu si ma oboseste psihic
Am citit ca se poate datora unei depresii ...
Ce spuneti?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Ar fi bine sa discutati cu un psihoterapeut.

Psihoterapeut Gabriel Pîrvan

acum 10 ani

Buna seara,

Jah, fenomenul de care amintesti poate aparea in multe situatii si din diverse cauze. Uneori, poate fi o manifestare fireasca, obisnuita, alteori poate fi o expresie a stresului sau a altor probleme.
Daca acest fenomen ti se pare foarte deranjant, atunci poti apela la serviciile unui psiholog pentru a afla care sunt cauzele si cum poate fi abordat.

Daca ai alte intrebari, poti sa-mi scrii, dar si sa citesti aici:
http://www.psihoutil.ro/psihoterapie-cognitiv-si-comportamentala/stres/

O seara plăcută!

Telefon: 0764.443.184
E-mail: [email protected]
Website: www.psihoutil.ro