degete amortite

Diverse

Postata de Petrica Florian cu 15 ani in urma.

De vreo luna de zile am degetul mic de la ambele maini cam amortite. Nu am primit de la medic recomandari clare de investigatie. S-a mai confruntat cineva cu asa ceva? Precizez ca nu am reumatism si nici antiinflamatoare nu pot sa iau.

Raspunsuri (6)

vlad26

acum 15 ani

Poate fi vorba despre o problema de natura neurologica (un nerv al coloanei, daca nu ma insel, sa fie compresat sau afectat in vreun fel). Incearca sa mergi la un consult la un medic neurolog (din cate stiu, ei acopera si patologia de genul asta).

Florian Alex

acum 15 ani

Circulatie p***a, vreun traumatism sau cauza neurologica. Ai facut vreo investigatie pana acum...?

andrei178

acum 15 ani

Multumesc pentru interesul dat! La control mi s-au spus doar chestii generale, dar aici pe site, la consultatii on-line am primit indicatiile precise! Sanatate!

gabriel lotcu

acum 13 ani

buna. de o saptamana de zile am degetul mic de la mana stanga amortit si a inceput sa-mi amorteasca si inelarul. azi dimineatza s-a extins si pe partea de jos a mainii. cant la chitara si de degete am mare nevoie, vreau sa spun k parca nu as mai fi pus mana pe ea, nu simt 2 degete. ce e de facut

marya

acum 13 ani

am aceleasi probleme si sunt cam speriata nustiu ce sa fac

mihaela

acum 10 ani

de scurt timp am observat ca 3 degete de la mana stanga imi amortesc continuu,dar tin sa precizez ca eu am probleme si cu hipotiroidia.sa-mi spuna cineva daca e ceva grav ca nu mi s-a mai intamplat sa mi se amorteasca degetele pe termen lung.