de ce slabesc brusc?

Diverse

Postata de bbby cu 9 ani in urma.

buna ziua! In ultimele 2 luni am slabit 4-5 kg, nu tin diete pentru ca sunt deja sp***a...
problema este ca NU stiu cum sa opresc slabirea... am facut analize pentru tiroida si hemograma dar, rezultatele sunt normale ... cu o valoare foarte mare a iesit

Cortizol
LC
electrochemiluminiscenta (ECLIA) - 1237 nmol/ L,
iar valorile normale sunt intre
7-10 a.m. : 171 - 536
4 - 8 p.m. : 64 - 340

Raspunsuri (1)

buna

acum 9 ani

slabesti dinc auza ca ai un conflict emotional activ - adica suferi din cauza la ceva - care a cauzat nu numai slabirea, dar si racirea mainilor si probleme cu somnul... ganduri multe.. etc.
Aceste manifestari se vor termina cand inchei conflictul emotional..pe urma te vei simti obosita, vei dormi mult, vei manca bine si probabil vei primi simptome fizice
care iti vor da impresia ca esti bolnava.... simptomele fizice vor fi dependente de tipul de conflict emotional... cauta in google "noua medicina germana carti si filme" si vei gasi raspunsul stiintific detaliat.
Probabil ca stii cauza din care suferi ...