De ce ma balonez si am senzatie de voma in conditii de stres?

Diverse

Postata de alexandruPIRVOIU cu 12 ani in urma.

Buna ziua.Am si eu o intrebare.De ce am senzatie de voma dimineata si ma balonez(apar bolboroseli in partea dreapta).Si mai am si gura urat mirositoare dimineata.

Multumesc anticipat pentru viitoarele raspunsuri...daca o sa fie.

Raspunsuri (4)

Nirolf

acum 12 ani

Poate fi datorita unei afectiuni a stomacului (gastrita, reflux esofagian) sau a ficatului, sau din cauza ca fumati (daca fumati).
Ultima masa inainte de culcare ar trebui sa fie la cel putin o ora de culcare, iar dupa aceasta masa ar fi bine sa mestecati niste seminte de chimen, sau sa beti ceai de chimen.

cristina

acum 12 ani

Senzatiile arata o sensibilitate crescuta la stres. Reactiile sunt de natura interna, vin de la vezica biliara, care inervata da greturi si spasme si miros in gura. Se beau ceaiuri de urzica, anghinare, pelin, musetel si sucuri naturale de citrice, se consuma branza proaspata de vaci, bors de tarate, banane si se ia o pastila de zymogen. Asa ceva nu se vindeca, ci numai se trateaza.

fulger

acum 12 ani

poate fi o afectiune a ficatului mama mea are la fel nu bea nu fumeaza iar toate astea i se datoreaza bilei lenese si pietricele la ficat MERGETI LA MEDIC

iarca nicolae

acum 12 ani

am tensiunea 19cu 9 am fost la dr. cardiolog mia dat sa iau norvasag una seara si zomen una dimineata dupa o luna nu mia scazut tensiunea pina la 15cu 9 ce sa mai fac