de ce am sangerari?

Diverse

Postata de lisette cu 13 ani in urma.

buna. dupa ce am avut contact sexual am avut o usoara sangerare. mentionez ca nu e primul contact sexual. mi-ati putea spune de ce?sau macar un sfat?

Raspunsuri (4)

Barbu

acum 13 ani

Ai sangerat pt ca ai inceput sa ai relatii sexuale prea devreme. 16 ani nu este varsta potrivita sa te joci ''''de-a mama si de-a tata''''. Lasa-te de acest ''''sport'''' si mergi de urgenta la medic.

lisette

acum 13 ani

in "jocul de-a mama si de-a tata" ma protejez! poate nu este varsta potrivita, de fapt chiar nu este dar nu asta era intrebarea.multumesc oricum.

Iuli

acum 13 ani

Din pacate nu prea sunt astea preocuparile pe care ar trebui sa le ai la varsta asta, intr-adevar. Dar oricum, ca sa iti raspuns, poate fi o rana pe col, o infectie sau o inflamatie. Oricum ar fi, nu e de gluma!! In principiu daca te protejezi INTOTDEAUNA cu prezervativ si nu ai avut nici macar o penetrare fara, nu cred ca e vorba de o BTS, si asta e ceva bun. Doar ca HPV-ul se transmite si prin simpla atingere si este un virus extreeem de periculos. Oricum trebuie sa te vada un ginecolog cat mai curand.

lisette

acum 13 ani

multumesc iuli pentru raspuns.da am sa fac o vizita la ginecolog dar vroiam sa stiu pana ajung la medic care ar putea fi cauzele.multumesc mult