Daivobet, unguent

Diverse

Postata de ellapc99 cu 12 ani in urma.

se poate trata si copii cu acest unguent?am un baietel de 6 ani

Raspunsuri (5)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

ne-ati putea scrie despre ce afectiune este vorba la fiul dumneavoastra?
nu este indicat sa folositi medicamente fara acordul medicului curant al copilului.
un prospect al acestui medicament il puteti gasi si pe acest site spre exemplu urmand acest link: //sfatulmedicului.ro/medicamente/daivobet-unguent_15387 , dar nu va recomand sa il folositi fara indicatia precisa a medicului

va urez o zi buna

ellapc99

acum 12 ani

buna ziua
vreau sa va multumesc ca mi-ati raspuns
Baietelul meu este suspect de psoriazis nu stie sigur daca este vb despre aceasta boala dar un medic dermatolog mi-a prescris medicamentul dar pe prospect scrie "siguranta si eficacitatea utilizari Daivobet"unguent la copii nu a fost demonstrata"
O zi cat mai placuta

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

daca nu aveti siguranta pe tratamentul recomandat de medicul dermatolog, puteti cere si o a doua parere, puteti consulta alt medic dermatolog, existand cativa astfel de medici buni si pe acest site. tratamentul cu daivobet trebuie facut sub stricta supraveghere a medicului curant mai ales la copii, deoarece este un medicament pe baza de cortip***azi, si trebuiesc respectate cu exactitate indicatiile.

va urez o zi buna

ellapc99

acum 12 ani

multumesc frumos
o zi buna

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

va uram o zi buna si dumneavoastra si asteptam vesti bune despre fiul dumneavoastra