CUMINOL, comprimate filmate

Diverse

Postata de olgadonnie cu 12 ani in urma.

Buna ziua. Copilul meu are 11,6 ani si 45 kg.A facut temperatura,diaree si varsaturi acum 2 zile,singurul medcament ce il aveam la dispozitie era cuminolul.Este riscant pt el?

Raspunsuri (3)

lacriela

acum 12 ani

Mergi cu el urgent la doctor

Medic Epuran

acum 12 ani

În primul rând trebuie determinată cauza apariţiei acestor simptome (printr-un consult medical) şi apoi în funcţie de diagnostic, medicul va recomanda şi tratamentul adecvat

olgadonnie

acum 12 ani

Va multumesc mult.Acum se simte mai bine.Eu am vrut sa stiu cat de riscant este cuminol pt un copil.