cum se trateaza hernia

Diverse

Postata de raluca2002 cu 11 ani in urma.

hernia se poate ameliora sau trata cu acupunctura/ stie cineva sa-mi spuna costul unei sedinte de acupunctura?multumesc,sanatate ,numai bine.Mentionez ca est vb de hernie de disc

Raspunsuri (5)

Sari

acum 11 ani

La ultima sedinta de acupunctura am platit 80 de lei, incluse acele si o sedinta de 20 minute de reflexoterapie, deoarece erau la acelasi medic .Ajuta mult la hernia de disc tratament de fizioterapie, masaj, gimnastica medicala, toate cu personal specializat.Tratament medicamentos , exista pastile , recomandate de medicul neurolog, care refac tesuturile vatamate si ajuta mult la diminuarea durerilor, pana la eliminarea lor.
Sanatate
.profilactic, masaj acasa, seara, sau chiar numai aplicarea de ulei de masline presat la rece, sau de argan sau de catina, toate sa fie presate la rece, sa nu fi fost tratate termic.Ferit de frig cat mai mult toata zona dureroasa.

raluca2002

acum 11 ani

mersi mult,sanatate

stanciu1112643

acum 11 ani

din proprie experienta iti pot spune ca ajuta foarte mult cateva sedinte de reflexoterapie facute de un specialist,el te va sfatui ce tratament (unguent,pastile ) sa urmezi.
o sedinta costa intre 30-50 lei,depinde de orasul de unde esti si de terapeutul pe care il gasesti.

multa sanatate iti doresc

Naturopat Claudia

acum 11 ani

Parerea mea este ca se poate ajuta cu reflexoterapie si masaj local ajutat de un tratament naturist 100% care actioneaza la nivelul articulatiilor. Putem discuta mai amanuntit prin e-mail daca tineti la intimitatea dv. Adresa mea este [email protected].

vali2010

acum 11 ani

probleme la coloana am avut din tinerete ,acum doi ani trebuia sa fac operatie,bineanteles am refuzat si am apelat la un terapeut care mi-a ''''" aranjat''''"coloana si de atunci nu am mai avut nici oproblema.