cum scap de tuse?

Diverse

Postata de ana_popescu1980 cu 11 ani in urma.

Buna ziua,
Am racit de curand si a aparut si o tuse productiva deranjanta. Am luat aspirina, paracetamol pentru raceala...iar pentru tuse am crezut ca e suficient sa beau multe ceaiuri indulcite cu miere si sa iau cateva lingurite de sirop din muguri de pin...dar se pare ca nu a fost de-ajuns. Ce-mi recomandati pentru a scapa de tuse?

Raspunsuri (14)

Cabinet Lacrima Naturii

acum 11 ani

Buna ziua. E posibil sa fie ceva mai complicat decat o tuse normala. V-as recomanda sa faceti o investigatie mai amanuntita (pe care o puteti face la cabinetul nostru) pentru ca sa primiti un tratament care va poate ajuta sa rezolvati cauza. De asemenea, e posibil sa fie vorba si de o intoleranta sau intoxicatie si atunci v-as recomanda un test de intolerante alimentare. Putem lua legatura si la adresa de e-mail [email protected].

Cristiana

acum 11 ani

Eu am folosit produsul *********** si m-am simtit foarte bine. A fost suficient sa il i-au doar 3 zile ca sa ma simt bine. Ti-l recomand!

Adina134

acum 11 ani

Buna, de tuse scapi sigur daca :bei din 2 in ore suc de ridiche neagra-scobesti doua jum de ridiche si le umpli cu zahar si strangi sucul pe care-l bei- si bei ceai de busuioc cu lamaie si miere, cat poti de cald, cat de des-cam din sfert in sfer de ora cateva guri, fierbincior-poti sa l pastrezi intr un termos. Fa asta doar 3 zile si scapi! Sanatate multa!

ticuta

acum 11 ani

6 nuci intregi,un cartof si un mar,se pun intr-un litru de apa,dupa ce au fost spalate fara a se decoji,se fierbe pana ramane in vas 100ml de apa,se lasa sa se raceasca,sa strecoara apoi se imparte in doua cantitati a cate 50 ml.Se bea 50ml seara si 50ml dimineata dupa care se repeta de max,4-5 ori.Scapati de tuse.Succes.

ana_popescu1980

acum 11 ani

Multumesc pentru sfat!
Am aflat intre timp ca atunci cand apare tusea la o raceala, trebuie tratate specific amandoua...nu e suficient sa tratezi raceala ca sa dispara si tusea...iar tusea netratata poate duce la complicatii.
Eu am continuat tratamentul pentru raceala, dar am adaugat si fluimucil 600 pastile efervescente, cate una pe zi...la recomandarea unei prietene.
Tratamentul a fost foarte bun si am scapat si de raceala si de tuse.

dorina

acum 11 ani

Fierbi intr un litru de apa 10 minute, 5 nuci, spale bine si crapate in doua.

danyel

acum 11 ani

poti fake si miere de albine cu ceai si stai bn invelit sau stai cu capul deasupra unei tigai cu apa vierbinte si cu aburi care tise pun pe fata te bagi repede sub patura si stai akolo bn pina transpiri

ana

acum 9 ani

puneti la gat timp de 1 ora cartofi dati prin razatoare si apoi presurati cu otet sau spirt

higi mm

acum 8 ani

daca faci un oral adanc iti trece

Gabriel

acum 8 ani

Tare ,😂😂😂daca faci un oral iti trece 😂😂😂

Irinuka

acum 8 ani

Incearca usturoi pasat pe talpa piciorului 10-15 min, comprese calde pe piept si inhalatii cu eucalypt, cateva picaturi de Prospan pe baza de iedera . Siropul il poti bea. Incearca 5 -7 zile. Atr trebui sa scapi de acesata tusa. Multa sanatate!

iordache lusiana

acum 8 ani

buna ziu cum scap de tuse am baut ceai de toate nu imi trece am luat paracetamol de tus tot dar nu ma lasa

iordache lusiana

acum 8 ani

buna ziu cum scap de tuse am baut ceai de toate nu imi trece am luat paracetamol de tus tot dar nu ma lasa

MembruMobileApp1481148003

acum 7 ani

lusiana, incearca inhalatii cu picaturi ***. Sunt foarte eficiente in toate tipurile de tuse si iti ajuta sa expectorezi rapid sputa.