cum scap de senzatia de greata provocata de medicamente?

Diverse

Postata de liviutzi cu 12 ani in urma.

buna ziua!
de 2 zile am inceput un tratament care consta in ciprinol, piafen , nurofen si no-spa. din cauza acestora am tot timpul senzatie de greata si ameteli... incat imi vine sa nu le mai iau. nu pot manca nimic pentru ca orice incerc sa consum imi provoaca stare de rau. multumesc!

Raspunsuri (1)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Orice aliment sau medicament, care da senzatia de intoleranta ( greata , senzatie sau varsaturi,chiar si ameteli ) nu se mai administreaza, deci chiar daca tratamentul a fost inceput, se intrerupe si se anunta medicul .