Cum pot scapa de cosuri?

Diverse

Postata de Edy Faraoanu cu 13 ani in urma.

Buna! Sunt Edy, am 16 ani, 75 de kg si o problema, din punctul meu de vedere!
Am multe cosuri, si nu numai pe fata, am si pe spate o gramada de cosuri!
In primul rand vreau sa stiu daca e bine sau nu sa le storci!
Si in al doilea rand vreau sa stiu cum pot scapa de ele (cosuri). Recomandati-mi ceva, orice, o crema foarte buna (caci am mai folosit unele si nu m-au ajutat deloc), sau ceva naturist sau orice altceva ce ma poate ajuta!
Va rog mult de tot sa ma ajutati.

Raspunsuri (50)

lisette

acum 13 ani

nu stiu daca l-ai incercat.skinoren crema sau gel.pe mine m-a ajutat.sper sa te ajute si pe tine

Adrienne

acum 13 ani

Intreaba la o farmacie, care are produse homeopate de "EUGENIA JAMBOSA CH9 ". Se iau cate 3 granule de doua ori pe zi,sub limba, cu jumatate de ora inainte de masa,sau cu o ora dupa masa, timp de 40-60 de zile. Efectul se vede din prima saptamana. Cosurile pur si simplu se usuca, nu trebuie sa umbli la ele. Un tub cu 60 granule costa 4 roni.

Edy Faraoanu

acum 13 ani

Multumesc de raspuns, dar nu sunt sigur ca am inteles bine! Pastilele se numesc "EUGENIA JAMBOSA CH9"? Mi se pare un nume de femeie de aceea intreb!

Adrienne

acum 13 ani

Da ! asa se numesc granulele............Chiar nu glumesc, stiu cat de greu este sa te barbieresti in aceste conditii[ am inteles ca esti baiat]. Am intervenit pt. ca vreau sa te ajut, nu esti obligat sa-mi urmezi sfatul, daca ai retineri........Nu au nicio reactie adversa. In plus, daca vrei ,se poate spala fata cu apa si sapun cu sulf. Nu miroase urat. Tratamentul este pt. acneea juvenila.

Edy Faraoanu

acum 13 ani

Nu am retineri, eu am vrut doar sa fiu sigur, ca sa stiu ce sa cer de la farmacie!
Iti multumesc mult pentru ajutor!

Adrienne

acum 13 ani

Si inca ceva..........nu se pune mana pe aceste granule caci, se poate sterge substanta respectiva,care este intr-un strat f. subtire. Se pun pe o hartiuta sau in capacel.......apoi se pun sub limba si se lasa sa se dizolve.

Alexandra

acum 11 ani

si aceste medicamente te vindeca de cosuri sigur.Adica peste cateva saptamani sau luni ti se vor duce cosurile??

Filipa

acum 13 ani

Fiica mea foloseste un unguent numit BREVOXYL. I-a fost recomandat de medicul dermatolog. Oricum, esti in perioada de crestere, in plina explozie hormonala si de aceea ai astfel de probleme. Daca faci cosuri urate, care lasa urme/gropi pe fata, ar trebui sa mergi la dermatolog. Iei trimitere de la med de familie si mergi la dermatologie, la specialist, fara sa platesti. Din pacate, medicamentele/unguentele date, se platesc.

kristina34180

acum 10 ani

Pastile pentru acnee -
http://track.derminax.ro/product/Derminax/?uid=2484&sid=748&pid=123&bid=adc***aec

Adrienne

acum 13 ani

Baiatul meu ,care are aceeasi varsta cu tine si aceeasi problema, face acest tratament de 3 saptamani . Este aproape vindecat.

lisette

acum 13 ani

mai este zineryt un alt unguent care m-a ajutat pe mine cat si pe sora mea.

Edy Faraoanu

acum 13 ani

Va multumesc tuturor pentru ajutorul acordat!
Sper sa imi fie de folos!
Sanatate tuturor!

americanu7700

acum 13 ani

cel mai tare medicament care-ti curatza fatza in cateva zile...este isotrexinul gel......dar nu prea se mai fabrica...se gaseste ff...greu

anonim

acum 13 ani

Va rog ajutati''ma si pe mine.....am aceeasi problema.....de cand ma stiu tot cu ele pe fata sunt........zice''timi si mie un tratament sau ceva......sau cat ar costa pastilele alea ce se pun sub limba?

Adrienne

acum 13 ani

Scrie mai sus, 4 roni un tub cu 60 de granule. Pentru 30 de zile ar fi necesare 3 tuburi, 12 roni.

Alex

acum 13 ani

Am tot cautat in Cluj, EUGENIA JAMBOSA CH9" si nu are nici o farmacie asa ceva, unde pot sa gasesc ?

bebytzzzza lui bebytzzzzzzu

acum 13 ani

si eu aceasta problema cu cosurile dar de la un timp nu le mai fac nik nu le mai stork nu mai dau k nik p fata sh vad ca miau mai trecut din ele incercati si voi la fel sa va sp cv dak le stoarceti ele se intind aja k lasati-le in pake k sa trek singure!cao;)

eu

acum 12 ani

celmai bun tratament pt cosuri estesa te spel`i zilnicde 3ori cu apa si sapun si sa tedai dupa acea cu spirt sanitar pt dezinfectare si sa nu pui mana pe elesa le lasi asa

dany

acum 11 ani

sh eu o problema de mult timp am 14 ani ce sa fac ajutatima!!!!

Ema

acum 10 ani

www.harrogate-sulphur-soap.ro am cumparat de la ei si sunt foarte multumita

Pag 1 din 3