Cum pot obtine rezultatul analizelor efectuate in spital?

Diverse

Postata de Utilizator11702753803 cu 3 luni in urma.

Bună ziua domnilor doctorii mam internat în spital pentru o operație de varicocel, misa făcut toate analizele, sânge, plămânii, urină, inima, și ecografie la abdomen, am stat 4 zile internat în spital și misa dat 2 antibiotice venos, algocalmin venos, și pastilele antibiotic și supozitor antiinflamator, doctorul urolog mia zis că operația nu este necesară și mia făcut fișa de externare unde scrie doar că operația nu este necesară, dar nu scrie rezultatul analizelor ce milea făcut, trebuia să scrie pe scrisoarea medicală și rezultatul analizelor ce milea făcut? Sau trebuiea să îmi dea un alt document pe care să scrie rezultatul analizelor? Vă rog să mă ajutați cu un sfat

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 3 luni

Buna ziua,

In mod normal, rezultatele analizelor ar trebui sa fie trecute pe fisa de externare sau sa fie furnizate pe un document separat (scrisoare medicala). Ar fi fost util daca ati fi cerut clarificari in acest sens inainte de externare.

Va sugeram sa contactati spitalul sau doctorul care v-a tratat pentru a obtine aceste rezultate.Daca ati fi avut probleme de sanatate pe durata internarii, acestea cu siguranta ar fi fost mentionate pe fisa de externare.

Va dorim multa sanatate!