Cu ce se poate inlocui rivotrilul?

Diverse

Postata de Boricean cu 7 ani in urma.

Din 2012 adinistrez seroquel de 400 si rivotril de 2 mg,deoarece din ianuarie nu se mai gaseste in farmacii rivotril mi-a prescris medicul anxiar dar nu are aceslas efect ca rivotrilul.Sunt diagnosticata de tulburare bipolara,acum ,din martie parca simt din ce in ce mai mult lipsa rivotrilului,am senzatie de neliniste,de nervi,o durere in piept,simt ca o sa devin depresiva,mi-a prescris medicul pe langa seroqelul de 400 (seara) si un seroquel de 200 (dimineata) + anxiarul,nu mai stiu ce sa fac,am citit pe internet ca multe persoane s-au confruntat cu lipsa rivotrilului.Chiar nu se poate aduce in tara din nou acest medicament?

Raspunsuri (20)

Varga Daniela Simona

acum un an

Buna seara, ieu folosesc Rivortril de peste 7 ani am inceput sa il I au la sfatul medicului in Italia am incercatde cand m am mutat in Romania sa il.intrerup ori sa pot sa il inlocuesc cu alceva ,in momenti cad nu il I au ma simt ffff rau o stare generali rea!va rog as putea avea un consiglio?va multumesc Varga Daniela Simona

Utilizator11560256186

acum 10 luni

Doamnă Daniela, vă rog să-mi spuneți dacă se găsește Rivotril în Italia..! Sunt dependent de el, și nu se mai găsește în România. Am sunat la Fabricantul din România ( ROCHE ROMÂNIA S. R. L.) Și am primit răspuns negativ, nu-l mai fabrică, motivul nu-l știe decât cei de la birou. Dacă există posibilitatea să iau legătura cu Dumneavoastră, eu vă las nr meu de telefon : 0758673651 numele meu este Petcu Constantin, vă mulțumesc anticipat pentru răspuns.

Christian Darwin

acum 10 luni

Buna seara. Va rog sa anuntati daca aveti vreo veste sau daca l-ati gasit pe undeva. Multumesc!
Sanatate!

Utilizator11560256186

acum 10 luni

Da la-m găsit în Italia..!

Christian Darwin

acum 10 luni

Pai si cum il luati?

Bente Elena

acum 10 luni

Și eu folosesc rivotril de ani buni și chiar acum mi-a confirmat cineva că este la farmaciile vitalogi, într-adevăr a fost dar a trecut asa că trebuie să fie din nou pe piața asa mi-a spus un medic.Nu este problemă cu medicamentul ci cu managementul a fost ceva. Speram să apară din nou. Multă sanatate

Vasile Nela

acum 9 luni

Buna ziua! Si eu sunt interesată de acest medicament? Cum ati favut rost de el?Va mu!

Vasile Nela

acum 9 luni

Buna ziua! Unde l ati gasit? Qm si eu mare nevoie de el....

Fzr

acum 9 luni

Ultima data era în Teleorman,in Zimnicea la o farmacie

Gruianu Mihaela

acum 8 luni

Urgentttt Rivotrilllll, cine mă poate ajuta ? Am nevoie urgent, 0724289879 ,Mihaela

Alexandra

acum 7 luni

Da , se gasete in italia rivoltril si in Romania incercati substanta activa activa clonazepan

Mariana S

acum un an

Cu ce medicament se poate înlocui rivotrilul,de ce nu se mai găsește în farmacii,sau s-ar putea sa apară iarăși ?

Mariana S

acum un an

Nu se știe cauza dispariției rivotrilului cred că este oproblema la producători ?

Diana

acum 11 luni

Chiar nu stie nimeni cu ce se poate inlocui Rivotrilul - in cazul meu, pentru insomnie cronica?

Christian Darwin

acum 10 luni

Xanax, nervocalmin, melatonina si eventual...mai sunt

Utilizator21696169355

acum 6 luni

Va pot eu ajuta, dar vad ca pe site nu se accepta nimic lasat de contact

Christian Darwin

acum 10 luni

Da, si eu sunt in cautarea lui de vreo 3 sapt. L-am inlocuit cu xanax dar parca nu e la fel...mai am cateva variante de explorat ca sa incerc sa gasesc rivotril. Daca aflu ceva voi posta aici. Seara usoara!

Gruianu Mihaela

acum 8 luni

Aștept răspuns urgent , Am mare nevoie de Rivotril , 0,5 și 0,2 mg, Cine are și nu i trebuie sau poate aduce din afara, va rog , ajutorr urgentttt, cum pot face rost

Christian Darwin

acum 9 luni

Luati legatura cu adresa_web_filtrata

Diana

acum 9 luni

Adresa web filtrată ?!?!?!?!?!?!