Crize in somn ????????

Diverse

Postata de MembruMobileApp150330210316659 cu 9 ani in urma.

Buna seara ,
Am si eu o problema cu fratele meu .
Am fost la diversi medici am facut toate anlizele (au iesit bine) solicitate si am primit diferite diacnostice: epileptic, anxios, depresiv. si a luat diverese tratamente : sanx , revotil etc.
Sintomele sunt urmatoarele:
In somn spre dimineata are urmatoarele sintome :
-respiratie grea,
-transpiratie,
- tremurat ,
- sliveza, (spume )
-nu este constient de nimic,
- se invineteste,
criza dureaza intre 15 si 20 min apoi cand isi revin il doare capul si este un pic ametit. Metionez ca are 34 ani. In cursul zilei nu are nimic este normal, daca nu il doare capul nu simte ca se intampla asta . Asta se intampla aproape de 2 ori pe luna.
Va rog daca se poate sa-mi spuna cineva un diacnostic corect si un tratament adegvat. Chiar nu stiu unde sa mai merg cu el.
Mai mentionez ca sa trezit intr-o zi si am mers prin casa fara sa recunoasca persoana care locuieste cu el si sa culcat la loc si a doua zi nu isi amintea nimic
Pentru sfaturi si informatii : [email protected] 0722 690 550
Multumesc frumos !

Raspunsuri (4)

luminita270

acum 9 ani

Diagnosticele chiar tu le-ai specificat,epileptic,anxios s.a.m.d.Tratamentul trebuie luat cu mare simt de raspundere,nu exista abateri de la acest tratament.Cat timp are acest tratament pe care l-ai enumerat,nu vad de ce ar face in continuare acele crize,este un tratament pe viata,nu are voie sa-l intrerupa(nu se consuma alcool sub nicio forma).Daca face aceste crize sub tratament,indicat este sa mergeti cat mai degraba cu el la medic.

luminita270

acum 9 ani

Din ce localitate sunteti?Cine i-a pus acele diagnostice?Pe ce criteriu si in ce baza?

MembruMobileApp150330210316659

acum 9 ani

Diagnosticul de epileptic este pus de spitalul Floreasca si un medic neurolog din localitate unde locuieste .
Criterile au fost straile de mai sus si analizele medicale.
De astazi ia tratament cu ofiril 150 mlg o capsula inainte de culcare.

luminita270

acum 9 ani

Sincer,nu inteleg de ce ceri sa se mai puna un alt diagnostic,din moment ce el a fost validat de catre medic.Cea mai buna varianta,in momentul in care,sub tratament,face crize,mergeti cu el la Spital,pentru consultatie si alte investigatii.Este o boala delicata,pacientul trebuie inteles,sprijinit si incercati sa-l menajati de acele stari care-i accentueaza crizele.SANATATE!