cresterea

Diverse

Postata de mayb_e cu 14 ani in urma.

SAl. Am 17 ani peste vreo 3 luni fac 18
Vreau sa mai cresc in inaltime :( .Am vazut pe net cum ca exista o carte cu exercitii si diferite sfaturi ca sa mai cresti in inaltime.
A citit careva cartea ?? e buna ??

Imi puteti recomanda si mie cv exercitii ...sau ce fel de mancare ar trebui sa mananc ..nu mi permit sa mi cumpar cartea....

Raspunsuri (5)

Maria C

acum 14 ani

Ce inaltime ai? Poti incerca sa practici inotul care te va mai ajuta. Pana la 25 de ani ai tot timpul sa mai cresti.

ombun

acum 14 ani

iti spun ca poti sa cresti, fara carti, fara cheltuieli, doar facand ce a facut varul meu, care pe la 16-17 ani vazind ca nu creste cat ar vrea, a facut ce i-au spus parintii lui care erau medici amandoi (si el este medic): si-a facut doua agatatori de care a legat zdravan doua inele mari din lemn in care sa incapa bine mana, le-a infasurat in material textil ca sa nu-l taie, a luat 2 gantere de cate 5kg si le-a facut si acelora legatori, apoi s-a atarnat de inele, cu ganterele legate de glezne, si statea asa atarnat ( picioarele in aer ) cat putea, in fiecare zi de 2-3 ori. de la 1.60m cat avea , a ajuns in doi ani la 1.78m. ce este important sa stii, este ca noi crestem din articulatii. intinde-le bine si te vei lungi.

anqa

acum 14 ani

baschetul e recomandabil.ce inaltime ai?

alina

acum 14 ani

pentru a creste in inaltime practica baschetul si innotul si ,mananca o mancare echilibrata fara grasimi multe
sanatate

rocsi

acum 14 ani

si eu am 18 ani(neimpliniti inca:) si sunt destul de inalta pentru varsta mea ;))(am 1.75h) dar am crescut asa si pt k tatal meu e mai inalt , dar sa stii k nu e ceva doar genetic, exercitiul fizic contribuie si el.Incearca exercitii de streching,si fa miscare multa , aerobic , jogging .Mai ai timp sa cresti...:)