Crestere

Diverse

Postata de hubba cu 12 ani in urma.

Buna seara!
Am inceput sala de forta de 3 luni si as dori sa iau niste suplimente nutritive din care sa pot creste in greutate si in masa musculara.o intrebare am este bun un produs cu valoare energetica:

Carbohidrati 62,00 g
Creatina 0,90 g
Grasimi 1,05 g
L- FENILALANILA 1011 mg
L- LEUCINA 1754 mg
L- LIZINA 1461 mg
L- METIONINA 298 mg
L- VALINA 1269 mg
L-TREONINA 963 mg
L-TRIPTOFAN 328 mg
Magneziu 135 mg 39% DZR
Minerale 3,60 g
Proteine 22,50 g
Vitamina C 45 mg 75% DZR
Zinc 4 mg 28% DZR

Tin sa spun ca am 20 de ani ,192 cm ,si 77 de kg
Va multumesc!! Astept raspuns

Raspunsuri (4)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

O alinmentatie sanatoasa, echilibrata in proteine, glucide si lipide , intr-o cantitate (kilocalorii) potrivita varstei si activitatilor dvs(intelectuale si/sau fizice) este suficenta pentru aportul energetic.
Astfel de preparate, pe baza de creatina, aminoacizi sunt indicate in stari de malnutritie, casexie, imobilizare prelungita etc.

hubba

acum 12 ani

sa inteleg ca nu este bine sa iau asa ceva?as dori o crestere mai rapida in greutate si in masa musculara.eu degeaba mananc mult si des ca nu pun mai delok.multumesc

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

hubba

acum 12 ani

ok.multumesc