Crestere in inaltime

Diverse

Postata de alycya25 cu 12 ani in urma.

Buna ziua! Am 23 de ani si 1,50. As vrea sa mai cresc in inaltime dar nu doresc sa iau nimic de capul meu! Intrebarea mea este mai sunt sanse sa mai cresc? Si daca da, ce ma sfatuiti sa fac?

Raspunsuri (1)

gabriela

acum 12 ani

la varsta de 18 ani ciclul de crestere se incheie,asa se spune...dar poti sa iti faci analize sa vezi daca ai inca cartilagiile de crestere deschise...daca sunt deschise,ciclul de crestere nu este finalizat,deci ai mai putea creste,dar daca este inchis nu mai sunt sanse sa faci nimic!succes!