cos dureros sub piele

Diverse

Postata de ale.xandrra cu 9 ani in urma.

Buna ziua ! Nu am avut niciodata probleme cu tenul, dar de cateva zile mi-a aparut pe frunte un cos destul de mare sub piele, ma doare, este tare si la atingere se simte ca un "deal". Am incercat sa il strang , insa nu prea iese nimic .Care este cauza si cum se poate trata ?

Raspunsuri (3)

ale.xandrra

acum 9 ani

s-a mai agravat de ieri :( mi s-a umflat mult mai tare, ma doare si imi e frica sa nu fie ceva grav pentru ca se afla aproape de ochi ...este posibil sa mi se faca un furunc ?

lory1234

acum 9 ani

da este posibil .. mai bine ta-ai adresa la un dermatolog

ramona

acum 9 ani

daca ai un furuncul pune ceapa cruda cat mai mult timp. eu am taiat pe jumatate o ceapa si am tinut o ora cred, taind mereu ca sa fie proaspata taietura si cu zeama. a dat inapoi si de atunci nu am mai avut niciodata. este un leac din batrani, bunica m-a invatat