constipatie ajutorr!!!

Diverse

Postata de bacilaalexandra cu 11 ani in urma.

buna..va rog sa ma ajutatti sunt insarcinata...iar de knd am ramas insarcinata..sunt tot timpul constipata.....numai stiu ce sa fac..va rog ajutatima....ce pot sa fac sa numai fiu constipata?

Raspunsuri (4)

buna

acum 11 ani

Exista remedii homeopate pt. orice boala, insa mai ales pt. gravide caci remediile homeopate nu au nici un efect secundare si nu contin chimicale, deci este un tratament ideal in sarcina si lauzie sau pt. copii de orice varsta.
Pe langa asta in homeopatie se cunosc chiar remedii speciale pt. constipatia in timpul sarcinii. Mergi la un medic homeopat adevarat si bun sau scrie-mi un email la [email protected]

Adrienne

acum 11 ani

Cosuma de doua ori pe zi, cate trei linguri de tarate de grau [ se gasesc la pungi de 300g] amestecate in apa, suc,ceai, supa, orice fel de mancare, cu conditia sa nu fie la temperatura ridicata, pentru a nu distruge vitaminile si mineralele pe care le contin.

grau

acum 11 ani

graul poate fi mancat crud numai de anumite pasari si animale. Pt. om graul in forma negatita nu este folositor. Iar teoria cu vitaminele este o p***ae.

Adrienne

acum 11 ani

p***ai vorbesti tu. Folosesc taratele de grau de peste doi ani de zile si sunt fffffff. bine .Rezultatele tuturor analizelor medicale si investigatiilor sunt perfecte.