Colt

Diverse

Postata de AndreeaYlonenn cu 10 ani in urma.

Buna ziua. Am avut un colt care intrase in carne si dupa ce l-am scos,zgamaind acolo mi s-a format puroi in coltul degetului. M-a durut o zi si o noapte,nu foarte rau,si azi a inceput sa curga puroi cu sange si nu ma mai doare cand merg doar daca apas frontal pe el. Folosesc alifie de galbenele ,pentru ca anu trecut am avut aceiasi problema la acelasi deget,acelasi colt. Si dupa ce mi-a curs puroiul incet incet s-a calmat si si-a revenit la normal. Puroiul nu este la unghie ci in coltul degetului care s-a rosit si doare cand apas. Ce sfaturi imi puteti da?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Ar fi bine sa consultati medicul chirurg pentru evaluare ( poate necesitati antibiotic).