COLPOTROPHINE, capsule vaginale moi

Diverse

Postata de leonica2006 cu 12 ani in urma.

dupa folosire ma irita rau,ma ustura cind urinez si imi da o stare nervoasa.

Raspunsuri (8)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

va recomand sa va prezentati la medicul ginecolog care v-a prescris acest medicament, pentru a vi-l inlocui. acesta poate da rar prurit si reactii alergice.
mai multe informatii despre colpotrohine puteti gasi si pe acest site, urmand acest link: //sfatulmedicului.ro/medicamente/colpotrophin-crema-vaginala_8328

va urez o zi buna

leonica2006

acum 12 ani

Multumesc mult pentru raspuns,sint operata de la 30 de ani,histerctomie totala cu conservarea anexelor si acum am facut lichen scleroatofic vulvar,nu stiu daca ma mai ajuta acum colpotrofina.Am 58, ani.

ANA

acum 12 ani

Am si eu o intrebare: In timpul tratamentului cu COLPOTROFINE,capsule vaginale moi,se fac spalaturi vaginale,si daca da, cu ce? Va multumesc!

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua

Daca nu aveti si alte afectiuni locale, de principiu nu trebuiesc facute spalaturi vaginale, ci doar respectate regulile uzuale de igiena

Va urez o zi buna

ANA

acum 12 ani

Va multumesc pentru raspuns,dar nu stiu la ce alte afectiuni va referiti? Am 61 ani si am fost diagnosticata cu vaginita atrofica.Tratamentul este 10zile cu Carpicon +crema LOMEXIN si in continuare 10 zile cu COLPOTROPHIN capsule moi +crema.spalaturile vaginale nu le suport.
Va urez o zi buna si d-voastra

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

Buna ziua,

in cazul dumneavoastra nu este nevoie de actiuni suplimentare, doar sa urmati tratamentul conform prescriptiei.

Va urez o zi buna

ANA

acum 12 ani

Va multumesc pentru sfatul dat,am sa-l respect intocmai.A-ti putea sa-mi recomandati un medic bun radiolog-imagistica-medicala pentru efectuarea si interpretarea unei ecografii la san?Sant din provincie si pensia mea este foarte mica.Va multumesc anticipat,o zi buna si d-voastra!

pistalu dorina

acum 8 ani

Buna seara.Am 48 ani sunt la menopauza de 2 ani si am niste arsuri in vagin de 10 zile.am fost la ginecolog si mi-a dat sa urmez tratament de 2 zile cu ovule colpotrophine dar arsurile cedeaza cateva ore dupa care reapar din nou.am facut eco intravaginal si mi s-a spus ca e ok, testul papanicolau si astept rezultatul.ce ma sfatuiti sa fac?imi este teama sa nu am altceva.va multumesc.