chiorait de mate la o fetita de 2 luni

Diverse

Postata de elena24d cu 12 ani in urma.

buna ziua la toata lumea am si eu o intrebare fetita mea e hranita la san si tot timpul stomacelu ei scoate sunete ciudate si dese cand o tin in brate le simt nu inteleg care e motivul
va rog sa ma ajutati cu niste raspunsuri va multumesc

Raspunsuri (2)

Dr.Marcovici Tamara

acum 12 ani

Buna ziua. Sunetele pe care le descrieti sunt zgomote hidroaerice. Sugarul, in momentul cand suge, inghite si aer. Prin eructatie ("ragait'''''''') acest aer este evacuat. Dupa fiecare masa sugarul va fi tinut in brate, ridicat, pt. a eructa.

elena24d

acum 12 ani

va multumesc din tot sufletu la toata echipaca miati luat o piatra de pe suflet