cezariana rupta pe 1 cm

Diverse

Postata de aurelia3553214 cu 13 ani in urma.

Buna ziua,
Fiica mea a nascut in octombrie 2010 prin cezariana si de ceva timp acuza dureri la operatie.Ieri am fost la un ecograf si a aflat ca operatia este rupta(pe interior) pe un cm.Bebe are acum 5 luni.Ce trebuie facut in astfel de cazuri, se opereaza din nou s-au exista alceva de facut(tratament) ??

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Cred ca trebuie reintervenit (recusut) daca despre asta e vorba. Sa isi contacteze medicul obstetrician sau se adreseze altuia dar REPEDE.

dana

acum 8 ani

Care au fost simptomele sau semnele in cazul rupturii cezarienei?