CESOL R, comprimate filmate

Diverse

Postata de steli cu 12 ani in urma.

cesol se poate administra si copiilor de 8 ani?
Nu se gaseste in tara? Am inteles ca adus din Germania ar fi folosit cineva.

Raspunsuri (5)

steli

acum 12 ani

pai, ii spune sfatul medicului.Cam in cat timp raspunde cineva?

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Discutati cu unul dintre depozitele de medicamente din localitate,care se ocupa de importurile de medicamente si care le repartizeaza la cererea farmaciilor.
Cesol comprimate este un medicament ani parazitar ( Teniaza ) si se administreaza in raport de greutatea pacientului )

steli

acum 12 ani

Multumesc pentru raspuns.Dar un importator a spus ca nu se importa in Ro.Oricum, il aduce cineva din Germania, cu reteta de la medic de acolo.
Ma intereseaza toxicitatetea, comparativ cu Zentel(Albendazole).
Am gasit Praziquantel vs Albendazole doar un studiu facut in domeniul veterinar.

Diana

acum 10 ani

pentru cine mai doreste inca,dispun de doua cutii Cesol aduse din Germania.27euro cutia.

Hadarau Elena

acum 10 ani

Diana imi poti da numarul tau de telefon?