cerazette

Diverse

Postata de miresiady cu 13 ani in urma.

cerazette in timpul alaptarii,

Raspunsuri (12)

ina

acum 13 ani

Pilulele nu influenteaza productia sau calitatea laptelui matern.
Au fost recomandate de medic?

miresiady

acum 13 ani

da

rodica daniela1

acum 13 ani

mie mi-a recomandat doctorul ginecolog aceste tablete ,si eu care aveam ciclu regulat aceste tablete mi-au dat totul peste cap si mi-au dereglat ciclul.Doctorul mi-a zis sa am rabdare vreo 2 luni pana cand corpul se obisnuieste dar au trecut 3 luni si corpul tot nu sa mai obisnuit iar ce e de mentionat e ca intr-o luna eram vreo 3-4 zile curata in rest sangeram tot timpul.Sunt cele mai proaste anticonceptionale.......mai bine nu te incurca ...parerea mea

ina

acum 13 ani

Ar fi bine sa poti folosi alta metoda de protectie (ex. prezervativ) eu personal nu prea am incredere in ce scriu in prospecte.
Ai putea pe perioada alaptarii sa incerci sa le eviti. E alegerea ta

miresiady

acum 13 ani

si eu sunt de aceasi parere ca ar fi mai bine sa le evit,pentru ca sunt pareri impartite despre aceste pilule. va multumesc oricum de sfaturi

nyky

acum 12 ani

eu alaptez si nu stiu ce pilule pot sa iau sigur am inteles ca cerazette e bun . Voi ce credeti

carma

acum 12 ani

si eu am laut cerazete pana acum 2 saptamani. am luat 8 luni. dupa 5 luni am avut ciclu vreo sapt.-8 zile, abundent.iar apoi, de 6 luni nu mai am ciclu deloc. dr.mi a zis ca de la pilule e neregulat ciclul.dar asa o mare perioada de absenta...
a mai avut cineva o astfel de dereglare?
poate sa fie o boala?

gabriela

acum 12 ani

si eu am aceeasi problema. de doua luni nu am nici o menstruatie.Am facut 4 teste sarcina, care au iesit negative. Totusi sunt nelinistita.

nicoleta

acum 11 ani

si eu iau tot cerazete de o luna de zile sunt pe ciclu nu se mai opreste si mai are si un miros ciudat

voicu adriana

acum 10 ani

Si eu iau cerazette de 3 luni dar nu mi sa reglat ciclul deloc. Cred ca nu prea sunt bune.

clara

acum 8 ani

Buna! Pot sa incep sa iau cerazette daca nu mi.a venit ciclu? Adica eu alaptez si de cand am nascut nu am avut ciclu decat de 2 ori si vreau sa iau anticonceptionale. Mi s.a recomandat cerazette dar pe prospect scrie ca se incep in prima zi a ciclului menstrual dar mie nu imi vine ciclu....

Florentina

acum 8 ani

Buna eu am născut de 2 luni am avut menstruație timp de 40 de zile după ce am născut și după nu mia mai venit am fost la medicul ginecolog și mia recomandat cerazette am 6 zile de când le iau și ma simt foarte rău am dureri îngrozitoare de burta nu va recomand sa luați astfel de anticoncepționale cea mai buna protecție pe timpul alăptari este cea cu prezervative pt ca cu anticoncepționale aste poți rămâne însărcinată din nou.