ce tratament sa fac

Diverse

Postata de cristina_alexa cu 13 ani in urma.

am o mancarime suparatoare in zona genitala chiar si dupa ce ma spal ma mananca ce pot sa fac sa imi treaca

Raspunsuri (4)

cristty

acum 13 ani

incearca spalaturi cu bicarbonat de sodiu.daca nu trec nici asa,cel mai bine ar fi sa consulti un medic

Csara

acum 13 ani

Mergi direct la medicul dermatolog, simptomele se pot agrava netratate.

Dr. Maria Petrica

acum 13 ani

este,cel mai probabil,vorba despre o infectie micotica(o ciupercuta).o lama facuta la ginecolog va pune dg.de certitudine.daca nu te-ai dus,ia flucoric 50 mg,1 tableta/zi,10 zile,si foloseste si niste comprimate vaginale-klion,1/zi,tot 10 zile.de mentionat ca tratamentul oral trebuie facut si de partener chiar daca sustine ca nu are simptome,si intreg tratamentul descris este contraindicat daca esti,cumva,gravida. sanatate!

cristina_alexa

acum 13 ani

partener nu am multumesc pentru raspuns