ce sunt petele de pe picioarele fetei mele

Diverse

Postata de elena24d cu 12 ani in urma.

fata mea are 6 ani si are o perioada de cand se trezeste noaptea din somn plangand ca ii amortesc picioarele si aseara am vazut ca are si niste pete ca si cum ar fi niste vanatai mentionez ca are si sub greutate

Raspunsuri (2)

Psih. Roxana Olaru

acum 12 ani

Buna ziua,

Va recomand in prima faza sa vorbiti cu despre visele pe care le are si sa o ajutati sa le inteleaga. Daca vi se pare ca problema este dificila si va este greu sa o gestionati impreuna apelati la un psiholog specializat in lucrul cu copii.

Legat de acele pete de pe picioare, daca nu sunt vanatai va recomand sa vorbiti cu pediatrul si eventual sa le vada pentru a isi da seama ce sunt.

Dara

acum 12 ani

Ce vise doamna psiholog? Mama spune ca fetita se trezeste plangand din cauza ca ii amortesc picioarele...
Petele de pe picioare pot fi din cauza circulatiei sangvine. Ar trebui facuta analiza sangelui, formula leucocitara, nr de trombocite.