ce se intampla???!!!??!?!!?

Diverse

Postata de iszabella cu 12 ani in urma.

Am aproape 18 ani si luna aceasta am avut o problema cu menstruatia.... mi-a venit la inceputul lunii timp de o saptamana (atat am avut menstr) si dupa o saptamana dupa ce mi-a trecut mi-a venit iar......sunt ametita,uneori chiar foarte,incat simt ca se invarte totul in jurul meu...stari d somnolenta,dureri de cap...e normal sa imi vina de 2 ori in aceasi luna la un interval de 1 saptamana? va rooog ajuta`ti`ma!!!! multumesc!

Raspunsuri (3)

Medic Epuran

acum 12 ani

În cazul d-vs este vorba probabil de o metroragie (sângerari vaginale anormale, survenite în afara ciclului menstrual). Aceste sângerări între menstruatii sunt însă obişnuite la femeile adulte tinere.
În cazul în care luaţi anticonceptionale dacă utilizaţi o terapie hormonală, ca şi în cazul în care aceste sângerări anormale se repetă este recomandat consultul unui medicul ginecolog.

iszabella

acum 12 ani

multumesc mult! o seara buna!

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului