CE SE INTAMPLA CU MINE???

Diverse

Postata de anitza29 cu 12 ani in urma.

Buna seara! Numele meu este Oana si am 29 de ani. Situatia mea zic eu este un pic mai complicata: Am o perioada lunga de timp de cand nu pot dormi, tot timpul ametesc, mi se racesc mainile si aproape cad din picioare,am frisoane, senzatie de nod in gat(care imi trece doar cateva minute pe zi), mai nou si senzatie de voma, boborisme, crampe abdominale(dar nu mereu), sunt obosita tot timpul, nu am pofta de mancare si in general ma simt foarte rau. Nu pot dormi mai devreme de 2 noaptea de aprox 1 luna jumatate iar celelalte probleme au aparut si ele de ceva timp. Mentionez ca fumez si menstruatia este dereglata dar si faptul ca fac efort fizic cam mult si sunt stresata. Va rog domnilor doctori spuneti-mi ce se intampla si ce ar trebui sa fac! Astept parerea unui medic si eventuale indrumari din partea acestuia! Va rog ajutati-ma!!!! Va multumesc anticipat!

Raspunsuri (2)

Psiholog Oltean Alina

acum 12 ani

Buna,

In primul rand ar trebui sa va faceti niste analize amanuntite. Daca analizele vor fi ok si simptomele persista, va sugerez sa va faceti o programare la psihoterapie.

Va doresc multa sanatate.

dorudopp

acum 12 ani

buna
lasa escrocii si du-te la un internist sau lamedicul de familie. simptomele par a fi pe stres sau pe paratiroide.
iesi in aermcauta-ti preocupari. oricum ai un dezechilibru pe calciu sau fosfor. eu marg pe endocrine.
succes si sanatate.suna-ma daca s-a rezolvat. doru-0744550066