Ce sa fac ca sa scap de retentia de apa

Diverse

Postata de lauraopr1 cu 9 ani in urma.

Buna ziua. Vreau sa aflu daca exista ceva pentru retentia de apa, deoarece ma umflu foarte rau. oare are legatura cu faptu; ca la munca stau f mult in picioare? am citit pe internet despre Apuretin, dspre care am citit ca ajuta foarte mult si ca ar combate treaba asta. Poate cineva sa ma ajute cu niste sfaturi, sau este daca stie cineva daca e bun? pot sa incerc apuretin?mersi

Raspunsuri (1)

Adrienne

acum 9 ani

Retentia apei in organism este cauzata de mai multi factoari astfel ca ,sunt necesare o serie de investigatii cum ar fi : teste de sange, de urina,verificarea functiilor hepatice si renale, investigatii cardiologice, apoi se stabileste tatamentul corespunzator al afectiunii. Dar pana atunci, cum stai cu consumul de sare ?