ce pot sa am

Diverse

Postata de mihacheia cu 13 ani in urma.

am o iritatie pe partea de sus a piciorului sub forma de herpes,asta se intimpla de citiva ani si am observat ,numai atunci cind am o stare nervoasa.inainte i-mi aparea la doua sau trei luni acum pare si odata pe luna prima data incepe cu durere ca si cum esti lovit in locul respectiv dupa 2 zile apare acea iritatie exact ca un herpes cu senzatie de mincarime.si dispare cam dupa o saptamina incet incet se usuca si trece fara sa pun absolut nimic.V-as ruga sa-mi spune-ti ce boala poate sa fie si cum se poate trata.
VA MULTUMESC

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 13 ani

Pare a fi zona zoster. Mergeti de urgenta la un medic dermatolog cand va apare si in rest nu iesiti din casa. Este extrem de contagios!
Gasiti aici mai multe informatii: //sfatulmedicului.ro/zona-zoster