ce pot face ca sa nu mai transpir sub brat

Diverse

Postata de naomiii cu 12 ani in urma.

transpir foarte tare sub brat si nu am o boala care sa aiba vreo legatura cu transpiratia pe care o am ... ce as putea face ca sa nu mai transpir ?

Raspunsuri (4)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,

ati putea sa suferiti de o boala denumita hiperhidroza. mai multe detalii despre cauze dar si ce puteti face pentru a nu mai transpira atat de abundent, puteti gasi si pe acest site unde ne scrieti, spre exemplu la aceasta adresa: //sfatulmedicului.ro/Transpiratia/hiperhidroza-transpiratia-excesiva_1412
v-as recomanda sa mergeti la medicul dumneavoastra de familie pentru inceput pentru un diagnostic si tratament corect.

va urez o seara buna

angela

acum 12 ani

Poti face tamponari cu apa si bicarbonat.Solutia e mai bine sa fie mai concentrata.Eu am incercat cu asa ceva si e ok.Poti, de asemenea sa folosesti Salvia(capsule sau ceai).Capsulele se gasesc la magazinele naturiste(SALVOMEN).Si ele m-au ajutat.Sanatate.vnmugc

natalia

acum 10 ani

da cel mai bine este sa te consulti cu un medik specialist si totul va fi ok

inna

acum 9 ani

Am incercat chestia cu bicarbonatu si intr-o saptamana nu am mai transpirat:)))))Mersi:))))